Přihlášení

Kniha Přes moře vypráví skutečný příběh. Příběh, který na vlastní kůži odžili dva kamarádi.

Němec Wolfgang Bauer je povoláním reportér. Na univerzitě se kromě geografie a historie věnoval také islámským studiím. Jeho články v časopisech Stern, National Geografic a GEO mohou čtenáři sledovat bezmála čtvrt století. V současnosti pracuje pro německý týdeník Die Zeit.

Kniha italského spisovatele Gianrica Carofiglia Nevědomý svědek mi přišla do ruky v pravý čas.
   Každý má někdy špatné období. Práce, která nás bavila, se stává rutinou, občas se musíme hodně nutit, abychom u ní setrvali. Soukromý život jede ve vyjetých kolejích, cítíme, že by se něco mělo udělat, ale neděláme nic. A tak nějak všeobecně se nám zdá, že svět je plný špatností.

Knížka je již dvacet let stará.  První dílo známé autorky, které jsem četla.

Musím se přiznat, že jsem měla k její osobě výhrady táhnoucí se z mládí, kdy hrávala v Realistickém divadle. Nepamatuji si již, kterou divadelní hru jsem s ní viděla, i nějaké filmy s ní jsem viděla a dnes už ani nevím z jakého dávno již zapomenutého důvodu jsem ji brala jako křečovitou herečku. Rozhodně mi nestála za bližší vzpomínku. Knížku jsem ale přečetla doslova jedním dechem se zápalem, radostí  a ohromně jsem se bavila. Knižečka má jen 150 stránek, tak elán ke čtění nevyhasnul.

   Pokud vám přerůstá přes hlavu kolotoč každodenních povinností a chce se vám být někde jinde a žít úplně jiný život, pak sáhněte po knize výborného španělského spisovatele Ildefonsa Falconese Bosá královna. Dostanete se do poloviny 18. století a budete sdílet osudy lidí žijících v Seville, Madridu, Cádizu, Malaze a jinde.

   Pár následujících dní zapomenete na svoje starosti, stanete se součástí jiného světa.

Základní fakta

Když publicista, novinář a spisovatel Stanislav Richter v roce 1997 zemřel, zanechal po sobě velmi rozsáhlou bibliografii. Oblast jeho zájmů byla obdivuhodně široká. Od přiblížení význačných osob naší minulosti, jako na příklad v monografii o Mikuláši Koperníkovi, nebo o Václavu Hollarovi, přes různé průvodce, například knihy Neznámé Rumunsko, či průvodce uměleckými poklady Drážďan a Míšně, až po publikace s historickou tématikou, zejména jeho knihy Kartágo, Země starých bohů a Říše faraonů. Ve všech jeho knihách, ať už pojednávají o čemkoli, můžeme však vysledovat několik jednotících prvků, které je spojují. Je to v prvé řadě jeho hluboká a fundovaná znalost oblasti umění a historie. Tato oblast je velmi široká a tak se Stanislav Richter zaměřuje především na historii a život starověkých národů.

Podkategorie

Také rádi předčítáte dětem a všechny knížky z domácí knihovny jste už otočili třikrát dokola? Zkuste některý náš tip.

Co za nás přečetli jiní. Zde najdete odkazy na recenze, které nás zaujaly na jiných místech.

Joomla Template - by Joomlage.com