Martin Kavan

"Narodil jsem se v Brně 2001, ale až do maturity 2020 jsem žil v Litoměřicích, kde jsme se stěhovali asi 6 krát. Teď žiju v centru Brna, studuju matematiku druhým rokem, píšu poezii, doufaje, že vydám letos sbírku. Zajímám se o hudbu, poezii, herectví, jazyky a lingvistiku, politiku, humanitárno a přímou akci. Co ze mě bude, těžko říct."

 Martin Kavan

Karel František Tománek

"Český dramatik, divadelní dramaturg a vysokoškolský pedagog

V letech 1983–1989 vystudoval obor český jazyk - společenské vědy na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Poté v letech 1990–1994 vystudoval obor dramaturgie na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Poté působil jako dramaturg v divadlech:

  • 1989–1993 Činoherní studio (Státní divadlo), Ústí nad Labem
  • 1994–1996 Městské divadlo, Brno
  • 1997–1999 Klicperovo Divadlo, Hradec Králové
  • 2001–2003 Městské divadlo, Karlovy Vary
  • 2003–2014 Dejvické divadlo, Praha
  • v sezóně 2007–2008 byl souběžně dramaturgem Národního divadla

Od roku 2006 působí rovněž jako vysokoškolský pedagog na katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU, kde vyučuje předměty dramaturgická tvorba a literární příprava."  


Zdroj: wikipedie

Od roku 2021 je na DAMU děkanem.

 

Lukáš Fíla a Jakub Ružbatský

herci divadelního souboru Sex Culomets, který vznikl v roce 2012 jako punkové divadlo. Vedoucí Lukáš Fíla.

Repertoár:

Milodar Bavič: Future On, r. Sex Culomets.

YouTube a Eva Andělová: Duel, r. Eva Andělová a Sex Culomets.

Strollering - vystoupení vícemistrů Evropy v synchronizovaném strolleringu.

Lukáš Fíla a RD: Červený trpaslík a poselství z hradu, r. Sex Culomets. Premiéra říjen 2017.

2019 - autorské představení: POSLEDNÍ CESTA ZIKMUNDA A HANZELKY DO AFRIKY, r. Sex Culomets. Účast na KP Lounské divadlení, Louny - doporučení na CP Šrámkův Písek - čestné uznání souboru za autorský koncept.

Zdroj: www.amaterskedivadlo.cz

 

Aleš Pařízek

"Narodil se v Litoměřicích a sám sebe označuje za litoměřického patriota. Od dětství navštěvoval výuku literárně dramatického oboru a posléze se stal jedním ze zakládajících členů místního divadelního souboru Li-Di. Od roku 2002 působí v literárně- dramatickém oboru jako pedagog. Založil divadelní soubor MLADIVADLO, který pod jeho vedením realizoval řadu úspěšných inscenací. Vystudoval nejprve pražské Gymnasium Josefa

Škvoreckého. Zde absolvoval dva roky semináře tvůrčího psaní vedeného spisovatelkou a scénáristkou Alexandrou Berkovou. Později následoval obor sociální pedagogika na VOŠ sociální a pedagogické v Praze. Ve své absolventské práci se zabýval problematikou významu dramatické výchovy pro osobnostní a sociální vývoj žáka. Po dokončení bakalářského studia v oboru dramatická výchova na Janáčkově akademii múzických

umění v Brně byl přijat k návaznému magisterskému studiu na divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Věnuje se lektorské činnosti v rámci divadelních přehlídek, festivalů a literárních soutěží. Jako moderátor se podílí na organizaci plesů a dalších společenských akcí. V minulosti byl frekventantem mnoha kurzů a tvůrčích dílen, zabývajících se loutkovou tvorbou, hrou s maskami, či divadelní dramaturgií. Za svou vlastní dramatickou tvorbu byl oceněn v literární soutěži O cenu Danyho Smiřického. Je autorem několika divadelních her, řady dramatických textů, adaptací literárních předloh a tématických scénářů."

 

Zdroj: www.zus.ltm

 Eliška Vytrhlíková

žákyně ZUŠ, členka divadelního souboru Vananbí, studentka GJJ